Rahmet peygamberi Sitesi

Dünya İslam Birliği - Uluslararası Peygamberi Tanıtma ve Destekleme Komisyonu

m027.jpg

“Âlemlere uyarıcı olması için kulu Muhammad’e hakkı batıldan ayıran ölçüt olan Furkan’ı indiren, göklerin ve yerin tek maliki, hiç çocuk edinmeyen, mülkünde ortağı bulunmayan, her şeyi yaratıp belli bir ölçüyle ayarlayan Allah, yüceler yücesidir!” (Furkân, 1-2)

“Batan yıldıza yemin ederim ki, arkadaşınız Muhammed, ne sapmış ne de azmıştır. O arzusuna göre de konuşmaz. Size bildirdikler, kendisine indirilen bir vahiyden başkası değildir. Onu, çok güçlü ve üstün yaratılışlı bir melek olan Cebrail öğretti.” (Necm, 1-5)

“Peki ya tutuşturduğunuz ateş? Onun ağacını siz mi yarattınız, Yoksa Biz mi? Onu bir ibret ve yolcuların yararlanması için Biz yarattık. Öyleyse yüce Rabbinin adını tesbih et! Yıldızların yerleri üstüne yemin ederim ki. Bilseniz bu, çok büyük bir yemindir. Kuşkusuz bu, korunmuş bir Kitab’da bulunan değerli bir Kur’an’dır. Ona yalnız arınanlar dokunabilir. O âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiştir.” (Vakıa, 71-80)

 

Ölçü

“İnsanlardan alırken ölçüp tarttıklarını tam, onlara verirken ölçüp tarttıklarını ise eksik yapan hilekârların vay haline! Onlar çok zor bir gün için diriltileceklerini hiç düşünmüyorlar mı? O gün bütün insanlar âlemlerin Rabbinin huzurunda dururlar.” (Mutaffifîn, 1-6)

“Çok merhametli olan Allah, Kur’an-ı öğretti. İnsanı yarattı ve ona konuşmayı öğretti. Güneş ve ay bir ölçüye göredir. Bitkiler ve ağaçlar secde ederler. Gökyüzünü, Allah yükseltti ve tartıyı O koydu. Tartıyı sakın bozmayın. Tartıyı adaletli tutun ve eksik tartmayın.” (Rahman, 1-9)

“Kapıyı çalacak o büyük felaket!

Nedir o büyük felaket?

O büyük felaketin ne olduğunu sen nereden bileceksin.

İnsanların çevreye saçılmış kelebekler gibi olduğu,

dağlarında atılmış renkli yünler gibi olduğu gündür o!

O gün kimin tartısı ağır gelirse işte o, hoşnut edici bir yaşayış içinde olur.

Tartısı hafif gelen var ya, işte onun sığınacağı ana kucağı, Haviye’dir!

O nedir bilir misin? Kızgın bir ateş!” (Kâria, 1-11)

bizi takip edin

Find Rahmet peygamberi Sitesi on TwitterFind Rahmet peygamberi Sitesi on FacebookFind Rahmet peygamberi Sitesi on YouTubeRahmet peygamberi Sitesi RSS feed